Jarní atletické soustředění

V týdnu od 19. března do 23. března 2018 se žáci atletických tříd (5. – 8. ročník) zúčastnili jarního soustředění. Tento rok jsme zavítali až na hranice se Slovenskem, přesněji do obce Sidonie. Počasí k nám nebylo úplně přívětivé, celý týden se teplota pohybovala kolem 0°C, občas i pod tuto hranici. Na druhou stranu nám nepršelo ani nesněžilo, takže jsme mohli trénovat venku v areálu sportovního střediska a v přilehlých oblastech. Ubytováni jsme byli v penzionu Pohoda, kde na pokojích byly děti po 3 až 6. Veškeré stravování probíhalo v jídelně, která se nachází ve spodním patře budovy. Zde také probíhaly večerní programy.

Na tomto soustředění jsme se zaměřili na rozvíjení kondičních schopností. Hodně jsme tedy běhali v lese a sbírali naběhané kilometry jak po rovině, tak i na kopečkách. Také jsme pomocí medicinbalů rozvíjeli sílu a dynamiku. Na kruhových trénincích pak děti posilovali celé tělo. Po trénincích jsme se také věnovali zlepšování techniky hodu kriketovým míčkem a také se děti seznamovali s oštěpem a učili se, jak s ním správně zacházet a házet.

I přes chladné počasí věříme, že si děti soustředění užily a získané schopnosti a dovednosti se projeví v jarní části závodů, a to zlepšením svých osobních rekordů.

 

You may also like...