Krajský přebor žactva Olomouckého a Zlínského kraje Prostějov 2018

Krajský přebor žactva Olomouckého a Zlínského kraje

Prostějov 2018

Poslední měření sil před nadcházejícími Mistrovskými soutěžemi proběhlo o tomto víkendu (9.-10.6.2018) na prostějovském 25m bazéně. Ještě před souhrnem pódiových umístění musím vyzdvihnout pár jednotlivců. Výkony Jany Přibylové patří dlouhodobě mezi vrcholné zážitky ze závodů. V Prostějově nejen, že na tratích 50, 100 i 200m Prsa opět posunula klubové rekordy, ale na 100 Prsa je už jen 44 setin sekundy za českým rekordem 13letého žactva Edity Chrápavé, na 200m prsa ji k překonání rekordu ČR chybí 4,94 s. Ještě cennější je, že tyto časy zaplavala po návratu ze soustředění v Nymburku. Takže bez většího vyladění. Skvělých výsledků dosáhl i Jan Tomaštík – 2 klubové rekordy – 50 a 200m prsa. Za zmínku stojí i obrovský výkonnostní pokrok Izabely Tomšů. Před dvěma lety se taktak protáhla do nominace na M-ČR, letos figuruje ve statistice ČSPS na 2. místě v disciplíně 200m Motýl. Navíc i ona upravila klubové tabulky – rekord na 50m motýl. Takže očekáváme její souboj o mistrovské medaile.

Velmi cenné jsou všechny osobní rekordy, kterými se to o víkendu jen hemžilo a také nasazení a bojovnost, kterou plavci předvedli.  To, že jsme s přehledem vyhráli i všechny štafetové závody a ve dvou byli naše týmy i na druhém a třetím místě je jen dalším potvrzením, že po rozdělení klubů v roce 2011 máme opět nejen širokou členskou základnu, ale navíc velmi kvalitní trenérské zabezpečení. To, že děti plavání u nás nejen baví, ale i nese výsledky je naší nejlepší vizitkou.  Očividně jdeme tím správným směrem. Velká gratulace všem!

1.Místo: 42 x individuálně, 6x štafety

Jiříkovský, (3x), Přibylová (9x), Razenkov (1x), Skálová (1x),Sobotíková (4x), Sokola (1x), Šnajdarová (2x),Prusenovský (1x), Knedla (1x), Král (1x), Kůstka (4x), Mazurová (1x), Tomaštík (4x), Tomšů (4x), Vydrová (6x)

  1. Místo: 22x individuálně, 2x štafety

Jiříkovský (2x), Razenkov (3x), Sobotíková (1x), Sokola (1x), Šnajdarová (2x), Knedla (4x), Král (1x), Mazurová (2x), Mezík (2x), Prusenovský (2x), Tomaštík (1x), Tomšů (1x),

3.Místo: 26x individuálně, 2x štafety

Bělíčková (2x), Doležal (1x), Gabrhelíková (3x), Jiříkovský (1x), Razenkov (2x), Sokola (1x), Šnajdarová (3x), Knedla (1x), Král (4x), Křenek (1x), Kůstka (1x), Mazurová (1x), Petrů (1x), Prusenovský (2x), Tomaštík (1x), Tomšů (1x)

Za PK Zlín

Alena Martinková

You may also like...