2. školní týden (10. – 14. 9.)

Učivo

Jč: Živá abeceda po  str. 9

Psaní: První psaní po str. 17

M: počítání do 3, číslo 3. Pracovní sešit  po str. 6

Prv: Naše třída. O přestávce po str.6

Informace:

Chválím všechny děti, všichni  jsou moc šikovní a snaživí. Mnohokrát děkuji za rychlé poslání školních  poplatků. Potvrzení o platbě máte v ŽK str.22.

1.Děti mají na Žák.knížce nalepené číslo /podle abecedního seznamu/, které bude sloužit jako podpis.

2.Děti mají nový Deniček /velký sešit, aby se jim dobře psalo do širokých linek/ na úlohy, informace… Ostatní sešity nechejte doma do rezervy.

3.M: posílám „Sadu značek a číslic“- prosím, vystřihněte čísla 1-5, tečky 1-5, znaky + – = ‹  ›. Každou kartičku podepište. Vložte do plastové obálky a nosit každý den v aktovce.

4.Tv, Sv- nenosit řetízky, náramky. Dlouhé vlasy si děvčátka stáhnou do gumičky /copu…/

5.Č- posílám papír se slovy na procvičování hláskování slov. Doporučuji si papír dát někam „na oči“ a po chvilkách dávat dětem slova. Je to úkol na 1-3 měsíce. Zkoušejte dávat dětem zatím jen slova z Úrovně 1. Děti hlásky zpočátku neslyší, ale cvikem se to naučí. Velmi to dětem pomůže  při psaní slov.

6.V úterý 11. 9. Děti dostanou svačinku „Ovoce a mléko“. Jedná se o bezplatnou celoroční akci „Ovoce a mléko do škol“, bývá 2x do měsíce. Tento den dejte dětem menší svačinku. Pokud to nesní ve škole, vezme si to domů.

7. Čtvrtek 13. září od 10 hodin proběhne fotografování prvňáčků. Tablo nebude, neboť se nefotí všechny děti. Dejte dětem sváteční oblečení, ať mají pěknou památku na 1.třídu.

Mějte krásný víkend. M.Lipenská