Vítězství Zlína v plavecké soutěži měst

Výsledky 27.ročníku Plavecké soutěže měst, která se uskutečnila 3.října 2018 na zlínské padesátce za organizace PLAVECKÉHO KLUBU ZLÍN, z.s., ve spolupráci se STEZA Zlín, s.r.o.:

Zlín opět jednoznačně zvítězil v kategorii měst nad  50 tisíc obyvatel, když se celkem zúčastnilo 650 účastníků ze Zlína  a blízkého okolí. Bodový zisk pětistovky nejlepších dle pravidel soutěže byl 11.802 bodů, tj. průměr skoro 24 bodů na plavce, kdy maximální počet bodů dle tabulek s limity je 28 bodů, což ukazuje na vysokou plaveckou dovednost zlínských účastníků.

Zúčastnili se jak plavci pořádajícího klubu vč. trenérů a cvičitelů, tak žáci sportovních tříd ZŠ Emila Zátopka, studenti Gymnázia TGM i UTB, ale i široká veřejnost, která si již každoroční měření svých plaveckých sil první říjnovou středu oblíbila.

Nejstaršímu účastníkovi bylo 78 let, nejmladší účastnice Celestýnka měla 4 roky. První plavci zahajovali soutěž v šest ráno, poslední pak doplavali těsně před devátou hodinou večerní.

Fotky ze soutěže si můžete prohlédnout na zlinswim.rajce.idnes.cz

Kompletní výsledky všech měst (případně na webu České asociace Sport pro všechny)