Vítězství Zlína v plavecké soutěži měst

Výsledky 27.ročníku Plavecké soutěže měst, která se uskutečnila 3.října 2018 na zlínské padesátce za organizace PLAVECKÉHO KLUBU ZLÍN, z.s., ve spolupráci se STEZA Zlín, s.r.o.:

Zlín opět jednoznačně zvítězil v kategorii měst nad  50 tisíc obyvatel, když se celkem zúčastnilo 650 účastníků ze Zlína  a blízkého okolí. Bodový zisk pětistovky nejlepších dle pravidel soutěže byl 11.802 bodů, tj. průměr skoro 24 bodů na plavce, kdy maximální počet bodů dle tabulek s limity je 28 bodů, což ukazuje na vysokou plaveckou dovednost zlínských účastníků.

Zúčastnili se jak plavci pořádajícího klubu vč. trenérů a cvičitelů, tak žáci sportovních tříd ZŠ Emila Zátopka, studenti Gymnázia TGM i UTB, ale i široká veřejnost, která si již každoroční měření svých plaveckých sil první říjnovou středu oblíbila.

Nejstaršímu účastníkovi bylo 78 let, nejmladší účastnice Celestýnka měla 4 roky. První plavci zahajovali soutěž v šest ráno, poslední pak doplavali těsně před devátou hodinou večerní.     

Fotky ze soutěže si můžete prohlédnout na zlinswim.rajce.idnes.cz

Kompletní výsledky všech měst (případně na webu České asociace Sport pro všechny)

You may also like...