Podzimní atletické soustředění

Každý rok na podzim absolvují atletické sportovní třídy společné kondiční soustředění. Nejen proto, aby děti zlepšily své fyzické vlastnosti a dovednosti, ale také je to pro děti odměna, protože týden nechodí do školy. Navíc mohou děti ještě více stmelit svá přátelství či navázat nová. Přínos je to také pro trenéry, kteří tak lépe poznají své svěřence. Letos jsme se rozhodli využít krásnou a malebnou krajinu ve Vizovicích – kolem rekreačního areálu Revika. Celkem se ze školy zúčastnilo 34 žáků ze 6. – 8. ročníku. Ubytování sice nebylo tak skvělé jako v loňském roce, protože sociální zařízení se nacházelo na chodbě, ale ani tak dětem nic nescházelo. Naopak, myslíme si, že pro naše atlety bylo zvolené prostředí velmi vhodné.

Tréninky probíhaly (kromě pátku) vždy 2x denně, k tomu ještě ráno rozcvička, aby se děti protáhly hned po ránu. Počasí bylo v první polovině týdne velice příjemné – svítilo nám sluníčko, takže jsme všechny tréninky mohli odtrénovat venku. Od středy nám začalo trochu poprchat, takže trenéři museli trochu upravit tréninkový plán. Naštěstí areál disponuje několika sály, takže jsme se mohli před deštěm schovat uvnitř budovy. Ve čtvrtek nám počasí sice také nepřálo, ale trenéři věřili meteorologické předpovědi (která byla správná), že déšť brzy ustane, trénink tedy probíhal v přilehlém lese, který nás před dešťovými kapkami uchránil. Trenéři také mysleli na regeneraci svých svěřenců a pro děti zařídili 2x za týden odpočinek v místní sauně. Po večeři také nesměl chybět večerní program, který si děti organizovaly samy. Po programu většinou následovalo večerní kino.

Věříme, že se dětem soustředění líbilo a byly spokojené. Také doufáme, že se jejich píle a dřina projeví v následující halové sezóně.

 

You may also like...