Mikulášský a vánoční edukační program

Ve čtvrtek 6.12. jsme se zúčastnili Mikulášského programu ve 14.budově Muzea Zlín. Hned u vchodu se nás ujala asistentka, která nás provázela celým dvouhodinovým programem. Prostředí výstavy připomínalo dobu dávno minulou a my se na chvilku ocitli v minulém století, kde jsme se seznámili s tradicí nejkrásnějších svátků v roce. Slyšeli jsme, jak mocně oznamoval svůj příchod svatý Mikuláš v dobách starého Zlína před více než sto lety. Dále jak se žilo, a jak se konkrétně slavil svátek tohoto oblíbeného světce. Ukázali jsme si na základě záznamů Františka Bartoše v kulisách dobový interiér, instalovaný ve výstavě Malováno na dřevo. Pohodové odpoledne jsme zakončili výrobou figurky ze sušeného ovoce.

Vánoční program nás přenesl opět do starého Zlína před více než sto lety a my se vydali na oslavu Štědrého dne. Jak štědrý to byl den, co se jedlo a jak se slavilo narození Ježíška jsme si ukázali ve výstavě malovaného nábytku. Tím jsme navázali na téma „ornamentu“. které jsme nedávno skončili ve výtvarné výchově. V dílničce jsme si vyrobili koledníky a postavili vánoční městečko.

Mgr. Monika Vybíralová

You may also like...