Dětský filmový festival

Naše třída v rámci Dětského filmového festivalu viděla hned 2 filmy.

Nejprve se shlédli film Malí bojovníci, který k nám přivezli až z Číny. Ve filmu hráli stejně staré děti jako my a popisoval, jak se děti učí hrát fotbal a jak se snaží vypořádat z následků zemětřesení. Film byl natočen podle skutečné události. Po skončení filmu proběhla také beseda s režisérem a dětskými herci. Také se nám povedlo s herci vyfotit. Na závěr bylo několik z nás vybráno pro natočení rozhovoru do České televize.

Na další film s názvem Pán velryb jsme nemuseli chodit moc daleko, jelikož projekce probíhala v Kongresovém centru. Jak již z názvy vyplývá, ve filmu se objevily také velryby. Hlavní postavou bylo malé děvčátko, které zdědilo po dědečkovi schopnosti rozumět velrybám. Ovšem protože není mužského rodu, nemá právo stát se vůdkyní domorodého kmene. Ale tento fakt se rozhodla změnit.

Oba filmy se nám moc líbily, určitě se budeme těšit na příští ročník

You may also like...