Průvodci prvním levlem

Možná vás napadne, kdo jsou průvodci prvním levlem? Ano, jsme to my, děvčata a kluci z 9.A a 9.B. A jelikož jsme na škole nejstarší a nejznalejší prostředí, tak jsme se rozhodli, že našim malým kamarádům z 1. třídy všechno ve škole ukážeme a v jejich začátcích jim pomůžeme. Uběhl měsíc našich společných chvílí a jaké máme dojmy z našich setkání?

Tento projekt mezi prváčky a deváťáky se mi jako učitelce 1.A velmi líbí. Prváčci mají od začátku ve škole pocit, že nejsou tak noví a osamělí v novém prostředí. Často do 1.A chodí o přestávkách deváťáci a zajímají se , co se prváčci učí, jak se mají, kde sedí, co je baví apod. Prváčci mají vždy velkou radost. Už se ve škole nestydí mluvit, nebojí se nového prostředí a cítí se vítáni, protože mají i starší kamarády.                                                              Třídní učitelka 1.A, Mgr. Dagmar Koschatzká

Na první den jsem se neskutečně těšila, až uvidím svého malého kamaráda, který právě nastoupil do 1. třídy. Když nastal druhý den po prázdninách a paní učitelka Chmelická nás vzala za nimi, měla jsem trému, ale to asi každý. Vůbec jsem nevěděla, jak bude vypadat, jestli bude hodný nebo stydlivý. Když paní učitelka říkala jména a nastalo jeho jméno Martin …., to byl on , můj prvňáček.Jak jsem ho poprvé uviděla, měla jsem obrovskou radost. O pár minut později jsme se šli seznámit a já najednou nevěděla co říct…..nakonec jsem se rozmluvila a dělala srandy, jak je u mě zvykem. Sám od sebe mi začal vyprávět o prázdninách, kde byl a co zažil. Bylo fajn ho poslouchat a překvapilo mě, že se nestyděl. Pak jsme procházeli školou a poznal zelené i modré patro a byl moc rád. Dokonce mě chytil za ruku a šli jsme. Mám z něho radost, chodím za ním obden a když mám čas, tak i třikrát za den. Už se těším, až mu budu moct pomáhat třeba číst…… ( Simona z 9.A)

Kamarádím se s holčičkou jménem Nikolka. Je šikovná a hodná. Když jdu za ní, vidí mě ráda a já jsem šťastná. Když jsem za ní byla naposledy, sedla jsem si s několika prvňáčky na koberec a povídali jsme si. Jak se jim v 1. třídě líbí a jak se jim daří……. Když jsem měla odcházet, nechtěli mě pustit  a drželi mě, abych neodešla. Taky mě obejmuli a dali pusu na tvář. Překvapilo mě to a byl to skvělý pocit. Jsou strašně zlatí…… ( Markéta z 9.A)                                                                                                                                                                                    První den jsem se bála, ale hned , jak jsem ho uviděla, vše ze mě spadlo, nervozita, strach…..Byl optimistický, chytrý a roztomilý. Postupem času mě naučil spoustu věcí, např. města, která jsem nikdy nebyla schopná si zapamatovat. Zjistila jsem, že má rád podobné předměty jako já. Zeměpis, matematiku, tělesnou výchovu a podobně. Dokonce jsme si už i svačinky navzájem oďobkávali.Když se potkáme na ulici, tak se pozdravíme a je to velmi dobrý pocit. Na závěr bych chtěla říci, že jsem velmi ráda, že jsem se mohla do tohoto programu zapojit….       ( Saša z 9.A)

Můj prvák je mega borec. Když za ním přijdu, nemůžu ho nejdříve najít, pak ho uvidím a pomůžu mu nachystat věci na hodinu. Má pěkné pouzdro s Jágrem. Mám z něho dobrý pocit….. ( Dominik z 9.A)                                                                                                                                                                                       Jsem ráda, že jsme se do něčeho takového pustili. Na prvňáčcích jde vidět, že jsou rádi, že mají na škole kamaráda ze starších žáků. Pomohlo jim to rychleji se začlenit a zvyknout si na nové prostředí. Taky pro nás deváťáky je to zpříjemnění posledního školního roku na základní škole. Tihle prvňáčci nám umožňují se zpátky vrátit do prvních školních let, kdy nám s nadšením ukazují svá poctivě vybavená krásná pouzdra a aktovky nebo když za námi přiběhnou s úsměvem na tváři, protože dostali první jedničku nebo je paní učitelka pochválila za jejich práci. Jsou to milé a veselé děti, se kterými jistě tento rok prožijeme spoustu zážitků a zábavy. Moc se těšíme, s pozdravem průvbodci prvním levlem…..( Klárka z 9.B)