Olympiáda škol v orientačním běhu

Ve čtvrtek 10. října se konalo další kolo olympiády škol v orientačním běhu, znovu na sídlišti Jižní Svahy, v okolí salesiánského kostela Panny Marie. Celkem se závodu zúčastnilo 23 žáků od 4. do 6. třídy.

V rámci týdne zdraví, a protože nám přálo krásné počasí, jsme se na místo konání vydali pěšky. Byla to pěkná procházka, při které se děti zahřály a rozhýbaly své ztuhlé svaly z celodenního sezení v lavici.

Tentokrát se vše obešlo bez technických potíží. Bohužel ale v poslední třetině závodu některé závodníky překvapila bouřka a průtrž mračen, takže někteří závodníci do cíle sice doběhli, ale bohužel se jim cestou rozmočily mapy a startovní průkazy, takže v cíli neměli co odevzdat. Vzhledem k této situaci se spočítaly doběhové časy tam, kde to bylo možné, a stanovilo se orientační pořadí v jednotlivých kategoriích. Takto byly závodníci i vyhlášeni. Z tohoto důvodu se však pořadatelé rozhodli tento závod nepočítat do celkového bodování škol.

Věříme, že i přes nepřízeň počasí si děti závod užily, a na jaře se pokusíme znovu zabojovat a získat další body.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Výsledky naleznete zde: http://skob-zlin.cz/poradame/olympiada-skol-2019-2020/4360-vysledky-ii-kola-olympiady-skol

 

You may also like...