Velká cena Prostějova

V Prostějově všichni medailoví

Plavecký klub Zlín v sobotu 19. 10. 2019 oslavil 80. výročné založení klubu. Tento významný den bylo vysláno pouze 7 starších žáků na Velkou cenu Prostějova.  Každý z nich si v obrovské konkurenci dokázal doplavat aspoň pro jednu medaili, i když dvě byly pouze bramborové.

Nejúspěšnější závodnicí, která byla ohodnocena dle bodů FINA za nejhodnotnější výkon meetingu  na 100 P, byla Jana Přibylová. Hodnota jejího výkonu 1:11,02 bude zapsána jako rekord VC Prostějova ještě hodně dlouho. Je to Janin osobní a zároveň klubový rekord. Dále Přibylová posunula klubový a osobní rekord na 100 PZ, který bude rovněž figurovat v tabulkách jako nejlepší výkon v historii závodu pro třináctileté a čtrnáctileté žactvo. Jana si pak doplavala ještě pro prvenství na 100 Z a druhé místo na 100 VZ. Dokázala, že je všestrannou závodnicí a že je oprávněně zařazena do juniorské reprezentace naší země.

Lukáš Kůstka si v prostějovském bazéně vylovil zlato na 200 M a stříbro po smolném dohmatu na 100 M.

Anna Šnajdarová  si přivezla stříbrnou medaili na 200 M.

Těsně bod stupni vítězů a tedy s pomyslnou bramborovou medailí skončila  Aneta Mazurová na 200 M. Blahopřejeme