Pohár Moravy zima 2019

Nejvyšší soutěží pro plavce ročníku 2008 a 2009 je Pohár Moravy. Letos se pro desetileté žáky uskutečnil v Prostějově, pro žáky jedenáctileté v Třebíči. A pro náš klub byli obě tyto soutěže více než úspěšné. Už počet přijatých dával tušit, že s našimi nejmladšími nadějemi trénujeme opravdu dobře. A počet získaných medailí to jen potvrdil. Do Prostějova se nominovalo 12 žáků, a tvořili jsme tak druhou nejpočetnější výpravu (za Kometou Brno), v Třebíči jsme s 18 plavci byli výpravou úplně nejpočetnější.

Jedenáctiletí žáci přivezli z Třebíče 4 individuální medaile a 2 medaile ze štafet. A bohužel dalších 6 „bramborových“ medailí, někdy opravdu těsných. Na 200m Prsa unikl bronz Lukáši Hradilovi o 46 setin sekundy a Radce Doležalové na 100m Motýl dokonce jen o 8 setin sekundy.

2 medaile přivezla Elizabet Ernekerová – stříbro na 50m VZ, a bronz na 50m Motýl, a bronzovou medaili přidala i Linda Burešová na trati 800m VZ. Elizabet navíc překonala na 50m motýlek klubový rekord!

Mixová štafeta 4×50 PZ skončila druhá (pouze o 6 setin sekundy!) ve složení: Zádrapa, Doležalová, Kopecký, Ernekerová a stejné umístění si vybojovala i štafeta kraulová – Pavlíček, Kopecký, Doležalová, Ernekerová.

Desetiletí plavci v Prostějově zažili opravdovou medailovou žeň – 2 zlata, 5x stříbro a 4x bronz, to vše doplněno ještě o 2 stříbra ze štafet! Navíc přivezli i 10 nových klubových rekordů, což je opravdu úctyhodná bilance. Navíc kromě jednoho „výpadku“ si zaplavali samé osobní rekordy – tak by to mělo na vrcholné soutěži vypadat 😊.

Zlato a rekordy si vyplavala Tereza Minaříková na 50m Prsa, stříbro přidala na 100m Prsa (klubový rekord) a klubový rekord padl v jejím podání i na 100m PZ. Terezka byla členkou obou stříbrných štafet.

A medaili si z těchto závodů přivezl i Tomáš Ledabyl – 3xbronz (50m Prsa, 100m PZ, 100m Prsa) a 2x stříbro ze štafet. A také jemu se podařilo zaplavat klubový rekord. Vymazal letitý výkon Petra Veselého na 100m Prsa.

2 stříbrné medaile ze štafet si přivezla i Kamila Šperková.

Právě překonané rekordy např. Jany Přibylové, Mirka Knedly, nebo Káji Beníčka dávají tušit, že nám rostou další velmi nadějní závodníci našich a snad v budoucnu i světových soutěží.

Za trenéry PK Zlín

Alena Martinková

You may also like...