CORONA CUP žactvo 2020

Místo klasického vrcholu letní sezóny, kterým bývá Mistrovství České republiky, se letos kvůli pandemii a s ní souvisejícími výpadky konal pro žáky ročníku 2008-2006 „Corona Cup“. Nominovat se mohli pouze ti, kteří se na předchozím M-ČR umístili do 10. místa. Závod se uskutečnil na venkovní padesátce v Praze-Podolí a každý plavec musel zvládnout pětiboj – tj. 100m od každého plaveckého způsobu a 200m polohově. Z Plaveckého klubu Zlín se tohoto velkého závodu všestrannosti účastnilo 9 plavců – Matěj Ambrož, Eli Ernekerová, Radka Doležalová, Lukáš Hradil, Seba Kavečka, Filip Kopecký, Matěj Pavlíček, Vašek Vaculík a Adam Zádrapa.

Nejúspěšnější z celé naší výpravy byl Filip Kopecký, který se celkově umístil na skvělém 2. místě, individuálně vybojoval 3×1. místo (100Z, 100M, 200PZ). Dalšího skvělého výsledku dosáhl Václav Vaculík – celkově 3. místo, individuálně 2. místo na 100VZ, 3. místo 200PZ. Oba dva kluci si navíc zlepšili svá osobní maxima ve všech pěti disciplínách, což je na venkovní padesátce téměř nemožné. Oba dva tak skvěle zúročili přípravu v Otrokovickém Štěrkovišti, kterou poctivě během výpadku bazénů absolvovali.

Mezi desítku vyhlašovaných v každé kategorii se dostala ještě Radka Doležalová – celkově 6. místo, a to i přes dlouhodobé problémy s bolestí v rameni. V celorepublikové konkurenci je to krásný výsledek.

Závody proběhly za krásného, slunného počasí a také porovnání s ostatními kluby po tak dlouhé přestávce pro nás dopadlo velice příznivě. Doufejme, že na podzim se už dočkáme klasické závodní sezóny se vším všudy.

You may also like...