ŠD 2016/2017

Školní rok 2016/2017

Kroužky: 

Úterý:     BARVÍNEK   J.Stará – učebna 205 – (15:00 – 16:00 hod.)

Čtvrtek:  ZDRAVÉ PÍSKÁNÍ   L.Slováková – učebna 203 – (15:00 – 16:00 hod.)

Pátek:     DOVEDNÍ ŠIKULOVÉ V.Bachanová – učebna 205 – (15:00 – 16:00 hod.)        

 

1.oddělení  třída 1.A – místnost ŠD v přízemí školy

vychovatelka Vladimíra Bachanová, telefonní kontakt 731 051 163, 577 006 432

2.oddělení třídy 2.B a 3.B – místnost č.205 ve žlutém patře

vychovatelka Jitka Stará, vedoucí ŠD,  telefonní kontakt 731 051 163 

3.oddělení třídy 2.A a 3.A – místnost č.203 ve žlutém patře

vychovatelka Ludmila Slováková, telefonní kontakt 730 150 585

 

KRESLENÍ NA CHODNÍK

Ve čtvrtek 15. června  2017 jsme si jen tak udělali radost…

  

  

  

 

 

ZVÍŘÁTKA V HUDBĚ

V pondělí 24. dubna 2017 jsme se vypravili do hudebního oddělení Krajské knihovny F. Bartoše, kde jsme se zúčastnili programu Zvířátka v hudbě. Dověděli jsme se, že se zvířátka vyskytují nejen v lidových písních a moderních písničkách pro děti, ale i v hudbě vážné, dětských operách a dalších hudebních žánrech. Poslechli jsme si ukázky z různých děl, např. Labutí jezero, Péťa a vlk, Liška Bystrouška, také jsme si zazpívali Tři čuníci, Když se zamiluje kůň, Křeček a nebo Čtyři koně ve dvoře.

                                                                                                                                                          Jitka Stará, Vladimíra Bachanová

  

 

VELIKONOĆNÍ POKLAD

V úterý 18. dubna 2017 jsme na družinovém hřišti hledali poklad, který tam schoval velikonoční zajíček. Děti na trase vyznačené fáborky hledaly obálky s úkoly, které musely splnit, a tak si postupně každé oddělení svůj poklad našlo. Všem udělal radost.

                                                                                                                                                                    Vychovatelky ŠD

  

  

    

 

 

VELIKONOCE V DRUŽINĚ

V pondělí 10. dubna 2017 se děti z naší družiny sešly u velikonočního tvoření i se svými rodiči. Akce se uskutečnila ve třídě 1.A od 15 do 17 hodin. Všichni zúčastnění si vyrobili jarně-velikonoční dekorace – věneček z vatových koleček, nabarvili si vyfouknutá vajíčka a vše krásně zkombinovali. b Bylo úžasné pozorovat nadšené děti a hlavně rodiče, kteří si navzájem pomáhali a doplňovali se. Paní vychovatelky připravily pohoštění a celou akci organizovaly. V družné zábavě a tvoření dvě hodiny utekly jako voda. Rodiče a děti, děkujeme vám za příjemně strávené odpoledne.

                                                                                                                                                              Vychovatelky ŠD, 14. 4. 2017

Fotografie z akce najdete na hlavní stránce v sekci Aktuality. 

 

KERAMIKA V ASTŘE

Fotografie z této akce

Ve středu 5. dubna 2017 děti z 1. oddělení navštívily keramickou dílnu v Domě dětí a mládeže Astra na Tyršově nábřeží. Pod vedením lektorek se postupně seznámily s keramickou hlínou (s konzistencí, vlastnostmi atd.) a vytvořily si několik výrobků nejen velikonočních. Práce se dětem dařila, tvoření je velmi bavilo a měly radost z toho, co dokázaly. Ve čtvrtek 4. května se téhož programu zúčastnily děti z 2. a 3. oddělení. Tvoření se velmi povedlo, děti byly spokojeny.

                                                                                                                                                            Jitka Stará, Vladimíra Bachanová

 

 

                                                                                                                         

POHÁDKOVÝ TÝDEN

– proběhl ve všech odděleních ve dnech 27. – 31. března 2017.

V 1. oddělení jsme četli, poznávali knihy, autory, kreslili pohádkové postavy. Na prvním místě se umístila pohádka Mášeňka a medvěd, na druhém místě pohádka Proč maminka Adámka nechce. Připomněli jsme si slovíčka „prosím“ a „děkuji“. Děti si celý týden užily, bylo nám spolu dobře.

                                                                                                                                          Vladimíra Bachanová

 

  

  

 

Ve 2. oddělení jsme si připomněli české spisovatele pohádek pro děti, vyprávěli si o pohádkách jiných národů. Děti si z domova přinesly oblíbenou knihu a krátce o ní povyprávěly. Ve skupinkách určovaly z obrázků a ze čtených ukázek názvy pohádek, vyjmenovaly hlavní hrdiny a odpovídaly na otázky v zábavném literárním kvízu.

                                                                                                                                          Jitka Stará

 

  

  

  

 

Ve 3. oddělení proběhl týden čtení, vyprávění a malování. Děti se seznámily s autory pohádek (Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Václav Čtvrtek, Ondřej Sekora). Pohádkové postavičky si namalovaly a společně si zahrály hru „Hledání prstýnku princezny Zlatovlásky“.

                                                                                                                                  Ludmila Slováková

 

  

 

          

Karneval

V pondělí 20. března 2017 po velkém těšení jsme se konečně dočkali – vypuklo karnevalové rejdění! Děti v krásných maskách se zúčastnily promenády, několika soutěží, např. O pohádkového milionáře, Kdo je za dveřmi, Malířem z pět minut nebo pěveckého zápolení Superstár, zacvičily si a zatancovaly i se svými rodiči. Vyřádily se i paní vychovatelky. Akce se zdařila a těšíme se za rok!

                                                                                                                                      Za ŠD Jitka Stará

 Fotografie z karnevalu

 

LICHOŽROUTI

V pondělí 13. března 2017 jsme s naší družinkou navštívili program v Krajské knihovně Fr. Bartoše „Seznamte se s Lichožrouty a lelky“. Děti se seznámily s tvorbou spisovatele Pavla Šruta, správně splnily úkoly a zodpověděly otázky zadané v zábavném testu. Dověděly se jak se do knihovny přihlásit, aby si mohly knihy půjčovat a na závěr si prošmejdily celé dětské oddělení.

                                                                                                                                            Jitka Stará a Vladimíra Bachanová, 17. 3. 2017

 

 

  

  

   

 

 

 

ORBIS PICTUS PLAY

Ve středu 8. března 2017 jsme navštívili výstavu  „Orbis pictus play – magické komnaty“  ve Zlínském zámku. Na hodinu jsme se ponořili do světa fantazie, imaginace a kreativity. Rozezněli a rozpohybovali jsme zvláštní rytmické a hudební nástroje a uvědomili si, že svět vnímáme všemi smysly.

                                                                                                                                           Jitka Stará a Vladimíra Bachanová, 10. 3. 2017

 

  

   

  

 

 

SOVIČKOVÝ DEN

V pátek 24. února 2017 děti z 1. oddělení navázaly na vycházku do lesa a vyrobily barevné sovy, které ozdobily chodbu u školní družiny.

                                                                                                               Vladimíra Bachanová, 28. 2. 2017

 

  

 

 

U ŠEVCE TOMÁŠE

Ve čtvrtek 23. února 2017 jsme se zúčastnili exkurze v Obuvnickém muzeu pod názvem „U ševce Tomáše“. Děti se hravou formou dověděly o ruční i strojové výrobě bot, kdo byl Tomáš Baťa a co znamenal pro rozvoj Zlína. V praktické části si děti zazpívaly písničku Šili ševci, šili boty, prohlédly si vybavení ševcovské dílny i velké pracovní stroje na výrobu bot. V závěrečné části si zahrály na modeláře a zkusily vyrobit obuv vlastní. Vykreslovaly, stříhaly, lepily, vše za vydatné pomoci úžasné lektorky Adély. Prohlédli jsme si i vitríny s botami, nejvíce nás zaujala bota jistého amerického basketbalisty, která měří neuvěřitelných 40 cm. Stihli jsme si prohlédnout i další vystavené exponáty a vyfotit se u nádherně zrekonstruovaného automobilu značky Tatra cestovatelů J. Hanzelky a M. Zikmunda. Exkurze se časově protáhla, některým se ani nechtělo odejít.

                                                                                                                                           Jitka Stará a Vladimíra Bachanová, 26. 2. 2017

 

  

  

  

   

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

VYCHÁZKA DO LESA

Ve středu 22. února 2017 jsme vyrazili do lesa. Rozhodli jsme se, že pomůžeme ptáčkům a přineseme jim trochu krmení. Připravovali jsme se již od pondělí. Paní vychovatelka Bachanová nachystala směs na výrobu lojových koulí. Ty se tvořily v úterý v 1. a 2. oddělení pod vedením paní vychovatelek Bachanové a Staré. Děti byly upatlané, olepené semínky, ale velmi spokojené, že se práce podařila. Kouličky jsme schovali do lednice a těšili se na středu. Počasí ten den vypadalo beznadějně, celé dopoledne pršelo, ale odpoledne se vyčasilo a akce mohla začít. Cestou k Zimnímu stadionu jsme si upevňovali dodržování pravidel pro chodce a vyprávěli si o zajímavostech kolem nás. U lesa jsme objevili tajemnou chaloupku, jejíž pověst jsme si povyprávěli. Jestli je pravdivá nebo ne, to už se dnes neví. Každopádně děti byly opravdu zaujaty. Pak jsme hledali vhodné stromy na zavěšení lojových koulí, sušených jablíček (děkujeme za ně paní učitelce Marušce Hradilové) a rozsypání semínek, které dětem nachystali rodiče. Objevili jsme krmelec, u kterého jsme se vyfotili. Akce se povedla, děti byly nadšené, určitě v podobném duchu zopakujeme! 

                                                                                                                       Jitka Stará, Vladimíra Bachanová, 25. 2. 2017 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

A den před vycházkou děti ve výtvarném kroužku namalovaly krásné šípkové keře…

  

 

 

 

PROJEKT „KAMARÁD“

V rámci upevnění kamarádských vztahů jsme se v 1. oddělení rozhodli vytvořit si společně projekt „Kamarád“. Popovídali jsme si o tom, co kamarádství je a co už není a jak bychom se měli k sobě vzájemně chovat. Na závěr jsme nakreslili každý svého spolužáka. Rodiče, přijďte se podívat, jak jsou Vaše děti šikovné.

                                                                                                                                           Vladimíra Bachanová, 10. 2. 2017

 

 

 

ZIMA, ZIMA, MRÁZ

V týdnu od 6. do 10. února 2017 proběhl v jednotlivých odděleních projekt  „ZIMA, ZIMA, MRÁZ“.

V 1. oddělení jsme s dětmi poseděli společně v kruhu, popovídali si o zimě a formou otázek jsme si uvědomili, jaké krásné období je vlastně zima. Pustili jsme do světa „Kouzelné rukavičky“, nakreslili obrázky zimních ptáčků. Týden jsme si společně užili a všem nám bylo dobře. 

                                                                                                                                                           V. Bachanová, 10. 2. 2017

 

    

    

     

    

    

  

 

 Ve 2. oddělení se soutěžilo. Děti se rozdělily do skupin, učily se spolupracovat a navzájem si pomáhat. První úkol se splnil celkem snadno, děti skládaly a lepily rozstříhaný obrázek se zimní tématikou. Při druhém úkolu zapisovaly co nejvíce odpovědí na otázku „Co se ti vybaví, když se řekne zima?“ Nejobtížnější byl třetí úkol. Děti si určitou dobu prohlížely obrázky rozložené na lavici, pak zapisovaly všechny, které si zapamatovaly. I při čtvrtém úkolu se děti musely soustředit, házely na cíl „sněhovými koulemi“, které si umačkaly z papíru. Přesto jsme si u této disciplíny užili spoustu legrace. Celé soutěžení bylo moc prima.

                                                                                                                                                            J. Stará, 10. 2. 2017  

  

    

    

    

    

            

    

 

Ve 3. oddělení si děti společně zazpívaly písničku „Bude zima. bude mráz“.  S paní vychovatelkou vytvořily zimní obrázek se zvířaty.

                                                                                                                                                    L. Slováková, 10. 2. 2017 

 

    

 

 

VESELÍ SNĚHULÁCI

Leden byl ve školní družině ve znamení sněhuláků. Stavěli jsme je na hřišti a také v každém oddělení si děti sněhuláky vyrobily.

                                                                                                                                                                      Jitka Stará, 5. 2. 2017 

 

1. oddělení

 

2. oddělení

 

3. oddělení

 

A nakonec se objevili i v oknech…

       

       

       

 

Hurá sníh !!

Tak jsme se dočkali.  V prvním lednovém týdnu jsme byli konečně zasypáni sněhem. Na družinovém hřišti byly svedeny nejenom koulovací bitvy, ale také postaveni sněhuláčci. Doufáme, že sníh nějakou dobu vydrží. 

                                                                                                           Jitka Stará, 6. 1. 2017

             

 

 

 

         

 

 

Zpívání u stromečku

Ve čtvrtek 22. prosince 2016 jsme se sešli ve žlutém patře naší školy u rozsvíceného vánočního stromečku. Zarecitovali a zazpívali jsme si zimní a vánoční básničky, písničky a koledy. Přečetli jsme si příběh O sněhu a Ježíškovi a všichni jsme se shodli na tom, že se na Vánoce už moc těšíme.

                                                                                                       Jitka Stará, 23. 12. 2016

 

 

 

 

 

 

 

Školní rok 2015/2016 

Vnitřní řád školní družiny

Kroužky:

Pondělí:

  • Sportík – Libuše Pivodová, Jitka Stará – malá tělocvična – (14:40 – 15:30 h.)
  • Cvičení na míčích – Jitka Stará – malá tělocvična – (15:40 – 16:30h.)

Úterý:

  • Dovední šikulové – Libuše Pivodová – učebna 203 – (15:00 – 16:00 h.)

Středa:

  • Tančíme – Denisa Mikšaníková – malá tělocvična – (14:00 – 15:00 h.)
  • Barvínek – Ludmila Slováková, Denisa Mikšaníková – učebna 203 – (15:00 – 16:00 h.) 

Čtvrtek:

  • Hra na zobcovou flétnu – Ludmila Slováková – učebna 203 – (14:30 – 15:30 h.)

 

1.oddělení – místnost ŠD v přízemí školy

vychovatelka Libuše Pivodová, telefonní kontakt 731 051 163

 

2.oddělení – místnost č.205 ve žlutém patře

vychovatelka Jitka Stará, telefonní kontakt 733 467 602

 

3.oddělení – místnost č.203 ve žlutém patře

vychovatelka Ludmila Slováková, telefonní kontakt 730 150 585

 

4.oddělení – místnost č.303 v červeném patře

vychovatelka Denisa Mikšaníková, telefonní kontakt 733 467 601

 

Školní rok 2014/2015

1. oddělení – seznam dětí 

 

                            – Vychovatelka Libuše Pivodová, telefonní kontakt: 731 051 163

                            – Loučíme se s létem

                            – Poznáváme les

Sněhulákový den

2. oddělení – seznam dětí

                           – Vychovatelka Jitka Stará, telefonní kontakt: 733 467 602

                           – Loučíme se s létem

                           – Poznáváme les

Sněhulákový den

 3. oddělení – seznam dětí

                          – Vychovatelka Vladimíra Bachanová, telefonní kontakt: 730 150 585

                          – Loučíme se s létem

                          – Poznáváme les

 Sněhulákový den

4. oddělení – seznam dětí

                            – Vychovatelka Ludmila Slováková, telefonní kontakt: 733 467 601

                            – Loučíme se s létem

 Sněhulákový den

Dne 19.1.2015 se uskutečnila v rámci školní družiny beseda s myslivcem, panem J. Gábou, který děti seznámil s mysliveckými trofejemi, s mysliveckým nářečím a s dalšími poznatky z oblasti myslivosti. Beseda se dětem velmi líbila , což potvrdilo nekonečné množství otázek a odpovědí. Tímto panu J. Gábovi velmi děkujeme.