Mladý hrdina ze Zlína

Mladý hrdina ze Zlína podaroval v triatlonu závodníka z domova

Mikis Kotopulos ze Zlína se může právem označovat jako mladý hrdina. Při závodě Slavata Triatlon Tour, kde skončil první, se vzdal své výhry ve prospěch Martina z dětského domova, který zůstal poslední.

Jedenáctiletý hoch si převzal ocenění před Vánocemi v Otrokovické Besedě. „Já mám všechno, na co si vzpomenu. Tak jsem to dal Martinovi, který nemá nic a navíc na něj zbylo nejmenší kolo na půjčení,“ zdůvodnil svůj krok Mikis. Svým gestem zdůraznil, jak důležitá je ve sportu i v životě fair play.

Chlapec z dětského domova totiž bojoval o vítězství stejně udatně jako ostatní. „Věřím, že i ten poslední závodník je stejně důležitý jako ten první,“ svěřil se Mikis. Slavata Triatlon Tour je sportovní událost Tomáše Slavaty, která spojuje děti z „běžných rodin“ a dětských domovů.

Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/mlady-hrdina-ze-zlina-podaroval-v-triatlonu-zavodnika-z-domova-20180102.html