Připravujeme se na vánoční jarmark

Blíží se nejkrásnější období v roce a my se už těšíme, jak si uděláme něco vánočního na náš školní jarmark! Hledáme nápady na zimní kreativní tvoření! Vytvoříme si krásné sněhuláčky z nejrůznějších materiálů — variant je spousta, ale základ je: bílý květináč, polystyrenová koule, knoflíky, černý fix, akrylové barvy – bílá, oranžová, růžová, lepidlo, dětská stará ponožka, nůžky, stužku, střapatou látku na šálu. Postup: Nejprve si musíme pomalovat květináč bílou barvou (naneste dvě vrstvy a nechejte pořádně zaschnout).  Následně si musíme vyrobit čepici pro sněhuláka. Z ponožky nebo rukavice odstřihneme špičku, ponožku ohneme, abychom vytvořili okraj čepice a nasaďíme na polystyrenovou kouli. Horní část čepice svažeme stužkou a konec čepice můžete nastříhat na proužky. Květináč si otočíme naopak a nahoru přilepíme polystyrenovou kouli i s čepicí. Mezi koulí a květináčem zavažeme střapatý materiál – bude tvořit šálu. Fixem můžete sněhulákovi dotvořit tvář a na květináč nezapomeňte nalepit dva barevné knoflíky. https://www.youtube.com/watch?v=1_ADSXN_M1k –  http://tn.nova.cz/clanek/snehulak-z-kvetinace.html –      

You may also like...