5.B CESTUJE S PRARODIČI

V 1.čtvrtletí tohoto školního roku jsme se zapojili v rámci českého jazyka do literární soutěže Cestování s prarodiči. Zpočátku se nám po prázdninách do slohu příliš nechtělo, ale jak jsme o tomto tématu začali vyprávět s paní Horníkovou, často jsme se i nasmáli. Protože cestovat s babičkou a dědou je nejen prima, ale někdy i nervy, a často i zábava. Nakonec se nám to vyplatilo a uspěli jsme. První místo získal Jakub Linhart se svou slohovou prací s názvem V Lednici s dědečkem. Jako třetí skončil Adam Linhart s prací Na posedu a čtvrté místo obsadil Filip Fuchs. Ceny žákům předávala J.Lysáčková z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje, které společně s Týmem silniční bezpečnosti soutěž pořádalo. BLAHOPŘEJEME !

Všechny tři práce postupují do celostátního kola, jehož vyhlášení proběhne v lednu 2019 v Liberci. Tak držím palce !!!

dr. M.Horníková, zást.řed. a vyuč. JČ

You may also like...