Beseda o canisterapii

Náš program s pejsky na 2. stupni: 1./ Představení psa plemene sibiřský husky / fenka Penny / a představení canisterapeuta  2./ Debata na téma canisterapie: – co je to canisterapie – jaké druhy canisterapie existují – jak lze psa k terapiím využít 3./ Trénink psa na zkoušky canisterapie – jak dlouho trvá připravit psa ke zkouškám – co vše musí pes umět, aby mohl být psem canisterapeutickým – předpoklady pro psa výkon této práce – vhodná délka canisterapie / z pohledu psa / pes může canisterapii provádět maximálně 2- 3 hodiny týdně, canisterapie psa psychicky vyčerpává 4./ Praktická ukázka canisterapie – polohování, seznamování 5./ Závěrečná debata, otázky, které žáky zajímaly. Přednáška canisterapie byla vedena tak, aby se i samotní žáci do besedy zapojovali a sami na sobě si vyzkoušeli, jak může pes v životě pomáhat

canisterapeut Honza Bradáč a  fenka Penny  🙂

 

You may also like...