Štafetový pohár

Ve středu 24. dubna se na stadionu Mládeže ve Zlíně konalo okresní kolo ve Štafetovém poháru. Naše škola se se svými žáky zúčastnila také. Jedná se o soutěž pro 1. stupeň – závodí vždy 4 dívky a chlapci z 1. – 3. ročníku a 4 dívky a chlapci z 4. – 5. ročníku. Celkem tedy 16 dětí a samozřejmě k nim pedagogický doprovod. Předcházející den, v úterý, proběhla také malá zkouška a nácvik, aby byly děti řádně připraveny.

Počasí nám ve středu přálo, takže už vše záleželo pouze na dětech a jejich bojovnosti. Celkem se přihlásilo do soutěže 13 škol, které byly rozděleny do 3 rozběhů. Naše škola běžela hned v tom prvním, takže vždy jsme museli počkat, jak dopadnou ostatní rozběhy. Jako první závodila štafeta 8×100 m mladších dětí, která svůj rozběh vyhrála. Starší spolužáci se nenechali zahanbit a na své štafetě 8×100 m svůj rozběh vyhráli také. Následovala ještě smíšená štafeta 8×200 m. V mezidobí mohly děti ještě závodit v doplňkových disciplínách – hod medicinbalem a skok do dálky z místa odrazu. Po sečtení časů všech tří štafet proběhlo vyhlášení. Naše škola se stala celkovým vítězem okresního kola, když všechny tři štafety (mladší, starší i smíšená) děti vyhrály. Na závěr ještě dostaly ocenění a diplom děti, které zvítězily v doplňkových disciplínách, a i zde jsme měli své zástupce.

Díky vítězství postoupila naše škola do krajského finále, které se uskuteční v úterý 14. května v Uherském Hradišti.

You may also like...