Estetika na talíři a kultura stolování

Ve středu 16. 5. jsme se s dětmi pustili do pečení italské pizzy. Proč italská pizza?hodinách zeměpisu si povídáme o Evropě a některých zemích. Stolničením jsme si prostřednictvím vizuálního umění a s pomocí paní Holíkové zpestřili také klasické hodiny výtvarné výchovy.
           Žáci 6.C nejdříve navrhli a ve skupinkách sestavili vlastní menu. Inspiraci si mohli vzít na exkurzi v bylinkové zahradě střední školy, kde se gastronomie vyučuje. Každá skupina pak samostatně zdobila, krájela a vytvářela vlastní pizzu. Právě ta se nám zdála z nabízených možností nejrychlejší a nejsnáze zvládnutelná.

V průběhu jejího „zdobení“ jsme měli krátkou přednášku o tomto klasickém italském pokrmu. Co nového jsme se dozvěděli?!! Podělíme se s ní s přáteli, v restauraci i na domácím večírku. Můžeme ji servírovat nedlouho poté, co jsme přiběhli ze školy podle aktuální nálady, je ideálním základem neformálního setkání se známými a zároveň pohoštěním při slavnostní příležitosti. Je tomu tak hlavně díky bohatosti chutí, které pizza nabízí, a možnosti stále objevovat nové a nové. Nenechali jsme ani kousek a spěchali na trénink.

.

uč. VV Mgr. Monika Vybíralová

You may also like...