Pán velryb (2002) KUC DFF 28. 5.

Režie: Niki Caro, Německo, Nový Zéland, 2002, 105 min. čas: 10.30 hod.

novozélandské pobřežní vesnici se místní domorodí obyvatelé Maorové prohlašují za další generaci prapředka jménem Paikea – Pána velryb. V každé generaci se náčelnického titulu dostává muži. Když nadejde očekávaný čas narození dvojčat, přežije pouze děvčátko Pai. Té ale její dědeček, náčelník Koro, odmítá titul udělit. Po několika letech Koro, který věří, že narození Pai kmeni způsobilo řadu neštěstí, doufá, že nového vůdce vybere mezi syny členů kmene. Pai miluje Kora jako nikoho na celém světě, teď však přišel čas se postavit nejen jemu samému, ale také kmenové tradici. Dojímavý příběh o přátelství 10-roční holčičky a stáda velryb mnozí považují za velmi úspěšný film. Ti, kteří sledovali vznik tohoto filmu, tvrdí, že o jeho úspěchu byli přesvědčeni už od začátku. Za dobrodružným příběhem, který renomovaný časopis Variety nazval „magickým příběhem, který dojme každého diváka bez rozdílu věku“, stojí totiž Tim Sanders, zkušený producent fantasy trilogie Pán prstenů. 

 

You may also like...