Poklad Inků – interaktivní výstava v Brně

Výstavy se zúčastnila třída 8 A a 7 C. Bylo to poprvé, co jsme měli možnost zúčasnit se interaktivního programu a zavítat na americký kontinent ještě před Kryštofem Kolumbem. Díky podrobným informačním tabulím a audioquidu – zvukovému průvodci jsme tak zjistili, odkud přišli první lidé, jaké pěstovali plodiny, jaká chovali zvířata a jak se přizpůsobovali rozmanitým přírodním podmínkám na celém kontinentu.Civilizace Mayů a Aztéků měla velmi vyspělou kulturu a říše Inků patřila právě k té nejvyspělejší – ta zde byla prezentována nádhernými zlatými exponáty. Tahle říše zrodila ty nejodvážnější válečníky, kde starodávné kultury vládly oceánu a kde králové byli potomci slunečních bohů.Viděli jsme královské korunovační klenoty, rituální předměty, model Machu Picchu, postavy vládců a inků v životních velikostech a zlatý trůn.

Výstava byla spolu s vědomostními kvízy a pracovními listy velmi vhodným doplňkem k učivu a my se tak dozvěděli spousty nových informací. Celou akci jsme ukončili vyprávěním a procházkou k nejstarším místům brněnského hradu a tak trochu už i naladili předvánočně v galerii Vaňkovka, kde jsem měli rozchod k občerstvení.

zpracovala Mgr. Monika Vybíralová                                                                                                                                                                                                                                                 Zábavná dětská stezka výstavou za pokladem / náš program /
dětská kina s pohádkami
skládačky
zvukový průvodce
virtuální realita                                                                                                                                                                                                                                                                                     
fotostěna a zlatý trůn
      

 

You may also like...