Vánoční turnaj ve vybíjené

Blíží se nám vánoční svátky a s nimi je spojen také vánoční turnaj ve vybíjené pro 4. a 5. ročník. V letošním roce se nekonal turnaj v jeden den, jak bývalo v minulých letech. 4. ročník si odehrál turnaj v úterý 17. prosince, 5. ročník o den později, ve středu 18. prosince.

Vzhledem k tomu, že jsme sportovní škola, dbáme na to, aby všechny děti (ať už se jedná o sportovní či nesportovní třídu) okusily sportovní atmosféru, naučily se hře a taktice, hrály podle pravidel fair-play a uměly ocenit výkon soupeře. To se týká i těch, kteří nehrají a mají za úkol fandit. Děti se učí i tomu, jak se mají na sportovním utkání správně chovat, a že není důležité vyhrát, ale být spokojen s předvedenou hrou, a hlavně, aby děti hra bavila.

Jako první si vyzkoušeli sportovní atmosféru žáci 4. tříd – 4A, 4B a 4C. Zde bylo vidět, že někteří žáci ještě nemají tolik zkušeností s vybíjenou a byly vidět rozdíly v předváděné hře. Nicméně každá třída se snažila předvádět ten nejlepší výkon. Nakonec první místo obsadila 4C, druhé místo 4A a třetí místo 4B.

O den později měli svůj turnaj žáci 5. tříd. Žáci absolvovali stejný turnaj i v loňském roce, takže už věděli, jak bude vše probíhat. Také už byla na dětech vidět lepší zdatnost a kondice. Všechny zápasy měly neskutečný náboj a energii a žáci se předháněli, kdo vybije více soupeřů. Všechny zápasy byly nesmírně vyrovnané, takže až do samotného konce se nevědělo, kdo bude vítěz. O konečném pořadí nakonec rozhodlo skóre a lepší bilance v počtu vybitých hráčů, protože 2 třídy měly stejný počet bodů. Z vítězství se tedy radovala 5D, druhé místo putovalo do 5C a třetí místo do 5B. Bramborovou příčku obsadila 5A.

Všem dětem gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za předvedené výkony. A budeme se těšit na další turnaj, který čeká děti na jaře v rámci Memoriálu Dana Veselky a Jana Kubelky.

 

 

 

 

You may also like...