Na on line besedě se zlínskou filmovou legendou

Na otázku, „co je to animovaný film?“, nám v on line besedě odpověděla zlínská filmová legenda pan Zdeněk Krupa ukázkami filmů, videí a především vlastními slovy a zkušenostmi, protože měl tu čest pracovat s Karlem Zemanem. Spolu s paní Hermínou Týrlovou největší zlínská osobnost filmů pro děti. Většina z nás si ale spíš vybavila Myšáka Mickeyho, všem dobře známou postavičku W. Disneye, a uvědomila si, že je to vlastně kreslená pohádka. Myšák Micky se vepsal svým roztomilým úsměvem do všech našich srdcí, není snad nikdo, kdo Myšáka Mickeyho neznal. Vytvořit si svou vlastní „ večerníčkovou“ postavičku se pokusíme i my ve svých posledních hodinách VV.

Dozvěděli jsme se, že nejde jen o pohádky, ale i animovaná kina, oblíbené animované reklamy, animované webové stránky a různé animace do mobilů… a že je animace vlastně součástí našeho života. Setkáváme se s ní denně, a ačkoliv si to mnozí z nás neuvědomujeme, působí a ovlivňuje nás.

Porovnávali jsme Postavičky – jak mluví mluví a chovají se jako lidé, i přesto, že jsou zvířata. Jaké nosí lidské oblečení, ( jako například námořnický obleček či khaki plavky s kšiltovkou u Donalda ), nebo se chovají jako lidé. Uvědomili jsem si, že v těchto filmech se nepotkáváme s násilím, všechny příběhy mají dobrý konec, dobro vítězí nad zlem. V dnešní době povzbudivé a příkladné!

Závěrem jsme zhlédli krátkou ukázku starých reklam, vytvořených k prodeji bot firmy Baťa a zavzpomínali na návštěvu našeho zlínského obuvnického muzea. Uvědomili jsme si také, že o byl prívě Tomáš Baťa, který jako první reklamu s úspěchem použil a nebýt ho, asi by nikdy u nás ve Zlíně nevznikly zlínské filmové ateliéry. Bylo to příjemné zpestření nejen současné distanční výuky.

Návštěva s tradicí obuvnické výroby nás teprve čeká, kde si také informace doplníme.

9A, Vybíralová Monika

 

You may also like...