Plavecké závody – Drop Cup

Drop cup 2021

18.9.2021 v Prostějově

 

V sobotu 18.9. se jako náhrada za neuskutečněné závody v loňském roce konal Drop Cup – závod všestrannosti. Žáci a žačky ročníků 2007, 2008 a 2009 se mezi sebou utkali na tratích 100 metrů motýl, znak, prsa a kraul a jako pátou disciplínu si mohli zvolit mezi 200 m polohový závod, nebo 400 m kraul. Podle výsledných bodů ze všech pěti disciplín se udělalo výsledné pořadí, zatím jen v rámci kraje. Celkové výsledky – celorepublikové – budou vyhlášeny na zimních mistrovstvích jednotlivých ročníků. Nejúspěšnější jsme byli v kategorii žáci ročníku 2007 i 2008. Václav Vaculík i Filip Kopecký nikoho nenechali na pochybách, že ve svém ročníku patří k republikové špičce a oba svou kategorii s přehledem vyhráli.  Navíc si oba vytvořili hned 5 nových osobních rekordů, což svědčí o skvělé letní přípravě! Mezi vyhlašovaných prvních 10 v každé kategorii se dále probojovali:

Žáci 2007 – Tomáš Neradil (6.místo)

Žáci 2008 – Lukáš Hradil (5. místo)

Žáci 2009 – Štěpán Lebeda (4. místo)

Žačky 2007 – Katka Vrlová (4. místo), Bára Koplíková (5. místo)

Žačky 2008 – Sabina Pavelková (4. místo), Linda Burešová (6. místo), Radka Doležalová (10.místo)

Žačka 2009 – Tereza Minaříková (4. místo)

Velkou pochvalu zaslouží i Ti, kteří se zlepšili ve všech svých pěti startech – Ambrož, Burešová, Hobza V., Hradil, Kopecký, Kozman P., Minaříková, Petrla M., Vaculík, Vaculová, Vajsner. Tyto první letošní závody nám jasně ukázali, jak na tom po všech loňských peripetiích jsme a kde je potřeba ještě přidat. Prověřili to, co je u nás teď v počáteční fázi sezóny nejdůležitější – všestrannost a vytrvalost. Pro někoho byli milým povzbuzením v dobré práci, pro někoho výstrahou a snad i impulsem ke zlepšení práce na tréninku.

 

Alena Martinková

You may also like...