Projekt „Patronát deváťáků nad prváky“

V pondělí 13. září začal celoroční projekt „patronát deváťáků nad prváky“. Cílem je poskytnout nejmladším žákům radu, pomoc a zpříjemnit jim jak nástup do školy, tak celý školní rok.

Kluci a holky z 9.A se vydali do první třídy nejen žáčky pozdravit, ale i získat svého malého „kámoše“ či „kámošku“.

Nejprve se vzájemně tak trochu okukovali, bariéru však pomohl překonat malý dárek – plyšák s přívěškem, který s sebou deváťáci přinesli.
Každý prvňáček si vybral svého deváťáka – ochránce a pomocníka, se kterým si pak popovídal nejen o svých prvních školních zážitcích.

Potom už třídou zněly básničky a říkanky a starší kamarádi byli překvapeni tím, kolik se toho děti za pár dnů zvládli naučit. Nakonec se všichni společně vydali na prohlídku vyšších pater školy, navštívili i deváťáckou třídu, prohlédli si nástěnky a výstavky na chodbách a ještě než se před přestávkou rozloučili, domluvili si, že se zase brzy setkají.

Mgr. M. Běhulová – třídní učitelka 9.A