Úspěšný atletický podzim

Měsíc září znamená pro atlety vrchol letní sezóny. Dařilo se zejména kategorii mladšího žactva (ročníky narození 2008 a 2009), ve které závodí i žáci a žákyně naší školy.

Nejprve 14. září družstva chlapců i dívek potvrdila, že patří v kraji mezi nejlepší a postoupila do semifinále družstev, které se konalo 25. září v Kopřivnici. Zde už naši žáci a žákyně, reprezentující Atletický klub Zlín, poměřili své síly s nejlepšími týmy z Moravskoslezského kraje.

Krajský přebor družstev i jednotlivců mladšího žactva v Uherském Hradišti

Družstvo dívek potvrdilo svou dominanci i v Kopřivnici. Díky výhře postoupilo na Mistrovství Moravy a Slezska. Mezi bodující dívky patřily i žákyně naší školy – Sedlářová M. (8.B), Řezníčková K., Bromová A., Mašláňová E. (všechny 7.B). Ve štafetách 4×60 m přidaly také cenné body tyto žákyně – Mojžíšová E., Skřivánková D., Prusenovská N. (všechny 7.B) a Chytilová N. (8.B).

Družstvo chlapců bylo oslabeno o dvojčata Linhartovi (8.B). I přesto, že se zbytek žáků snažil o co nejlepší výsledek, bohužel na postup to tentokrát nestačilo. Mezi bodujícími chlapci se také našli žáci naší školy – Bulíček J., Hlavica A., Dřímal P. (všichni 7.B) a Hustý M. (6.A).

Semifinále družstev mladších žáků a žákyň v Kopřivnici

Mladší žactvo ovšem nezávodí pouze ve družstvech, ale také je čekal vrchol sezóny v podobě Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. MMaS se uskutečnilo 18. září v Olomouci. V této kategorii (mladší žactvo) je to nejvyšší soutěž, na kterou se mohou závodníci dostat. I zde, v silné konkurenci dětí z celé Moravy, se naši závodníci z AK Zlín neztratili. A opět i zde najdeme velmi úspěšné žáky naší školy.

Nejlépe si vedla Markéta Sedlářová (8.B), která získala hned 3 medaile – bronz si vybojovala v běhu na 60 m překážek (10,06 s), v dálce přidala stříbrnou medaili (496 cm) a také byla členkou zlaté štafety na 4×60 m (31,19 s). Velmi úspěšný byl také Honza Bulíček (7.B), který si ve skoku vysokém vyskákal bronzovou medaili (149 cm) a v běhu na 300 m přidal hezké 5. místo. Dalším medailistou byl Adam Linhart (8.B), který získal bronzovou medaili v běhu na 1500 m (5:15,79 min). Dalších finálových umístění dosáhli: Adam Hlavica (7.B) – 4. místo ve skoku vysokém (139 cm) a Klára Řezníčková (7.B) – 5. místo v běhu na 300 m (45,78 s).

Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladších žáků a žákyň v Olomouci

Posledním závodem, který ukončil letní sezónu, bylo Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladších žáků a žákyň. Opět je to v této kategorii pro závodníky nejvyšší soutěž. Do finále, které proběhlo 3. října v Šumperku, postoupilo pouze družstvo děvčat. V silné konkurenci nejlepších 10 týmů z celé Moravy a Slezska se děvčata z AK Zlín vůbec neztratila! Všechna děvčata bojovala o každý cenný bod. A na konci závodu je čekala sladká odměna v podobě zlatých medailí! I přesto, že byl konec závodní sezóny a závodů bylo hodně, dokázala si většina děvčat vytvořit osobní rekordy, v některých případech dokonce i rekordy klubové. Členkami zlatého družstva byly také naše žákyně: Sedlářová M. (8.B), Bromová A., Mašláňová E., Mojžíšová E., Prusenovská N., Řezníčková K., Skřivánková D., Zavřelová N. (všechny 7.B) a Žaludková T. (6.A).

Všem dětem gratulujeme k získání cenných medailí a také k vytvoření krásných osobních rekordů. A držíme palce, ať se nadále daří i v budoucích letech.

Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladších žáků a žákyň v Šumperku

You may also like...