Pomáháme zvířatům v útulku

Současná krize postihla nejen dvounohé, ale také ty čtyřnohé obyvatele planety. Zlínský útulek letos přišel o řadu akcí, ze kterých pravidelně čerpá finance pro péči o své svěřence a celkový chod útulku.

Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě proto vyhlásil vánoční sbírku, která probíhala na způsob soutěže. Žáci mohli nosit granule, pamlsky, deky, hračky a další potřeby pro opuštěné pejsky a kočky.

Do dobročinné sbírky se zapojily celkem 4 třídy – 4.A, 4.B, 5.A a 8.B. Třídy z prvního stupně se také rozhodly, že vybrané dary předají do útulku osobně. Děti tak měly možnost se podívat, jak útulek vypadá, jak funguje, kolik psů a koček je útulek schopen přijmout a také, že se občas starají o jiná opuštěná či nalezená zvířata (ježci, ptáci, …). A v neposlední řadě si děti mohly útulek prohlédnout a zvířátkům dát i malý pamlsek.

Všem dětem, které se zapojily, moc děkujeme.

You may also like...