Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu

Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu – I. Kolo

Ve čtvrtek 28.4.2022 se naši žáci zúčastnili prvního kola olympiády v orientačním běhu, kterou pořádá zlínský oddíl orientačního běhu SKOB Zlín. Žáci ZŠ Emila Zátopka soutěžili ve třech kategoriích. V kategorii III., tedy chlapci šestých ročníků jsme měli jen jednoho reprezentanta. Matěj Hustý se však umístil na krásném druhém místě.

V kategorii IV. soutěžili dívky z šestého ročníku. V této kategorii nás reprezentovali Emma Trčková (12. místo), Ella Lindnerová (7. místo) a Tereza Žaludková (8. místo).  Žádná z holek se neumístila na stupních vítězů, ale na druhou stranu skončili všechny v lepší polovině závodnic.

Nejúspěšnější jsme byli v kategorii II., kde se utkali chlapci pátých ročníků. V nejlepší desítce se umístilo sedm našich žáků. Prokop Mašláň celou kategorii vyhrál s náskokem 59s na druhého Huberta Růžičku. Na třetím místě se umístil Jan Kubeša. Obsadili jsme tedy všechny medailové pozice. Až na čtvrtém místě se umístil první běžec, který nebyl z naší školy se ztrátou minutu a půl na Prokopa. V této kategorii taky závodili: Sebastian Vala (5.), Matyáš Šmigura (6.), Matěj Rajnoch (9.), Richard Hlatký (10.), Jan Holý (13.), Vojtěch Juran (15.), Filip Baďura (17.) a Tomáš Marcinek (21.).

Všem závodníkům, kteří reprezentovali naši školu, bych chtěl velice poděkovat za skvělé výkony. Doufám, že minimálně stejně úspěšní budeme i na druhém kolo olympiády, které se bude konat 26. května v Malenovicích.

Mgr. Vít Bielka

You may also like...