Divadlo, jak jej neznáme:-)7D

Poslední exkurze v rámci naší výtvarné výchovy mířila vzhledem k divadelnímu festivalu Stretnutie do našeho divadla až v posledních školních dnech. Poprvé jsme se tak seznámili, co je to open-air představení za divadlem. V malírně jsme byli svědky zhmotňování holčičího snu :Baťovský domeček jak pro panenky bude hrát v site specific projektu Baťa III v režii Doda Gombára. Naše komentovaná prohlídka zmínila i charakter baťovské architektury a upozornila na nejvýznamnějsí stavby v regionu.


„Protože to vloni v době lockdownu nebylo možné, letos v poslední vaší výtvarce jsme vás opět vzali na exkurzi do Městského divadla Zlín. Absolvujete hodinovou komentovanou prohlídku vnitřními prostory, kde vznikají kulisy a vlásenkárna – kde se herci líčí.

V horním patře zjistíte, co se děje na výtvarné scéně a podíváte se na Zlín. Pokud vás zaujme také historie divadla, snad některá představení také brzy zhlédnete. Podíváte se na zlínskou architekturu zevnitř.“Během prohlídky jsme viděli různé prostory: šatnu, hlediště, jeviště, orchestřiště, schodiště a terasu. V průběhu prohlídky herci právě dokončovali nastudování večerního představení. V našich podzimních hodinách navážeme ve škole vhodnou tematikou divadelních kostýmů, kam se i snad příště podrobněji podíváme.:-)

Mgr. Monika Vybíralová

 

 

You may also like...