Exkurze do Vídně

V úterý 7.6. 2022 se žáci 8. a 9. ročníku, kteří se učí německý jazyk, konečně vydali do Vídně – města Sachrova dortu, valčíku, Marie Terezie či císaře Františka Josefa I. a jeho ženy Sisi. Po tomto krásném historickém městě nás provázel zkušený průvodce CK Rapant Zlín
Zavedl nás např. k Hofburgu, k budovám Opery a Albertiny, prošli jsme se po oblíbené Volksgarten s nádhernými kvetoucími růžemi, viděli jsme honosné budovy Neues Rathaus, Parlament, Burgteater, Spanischereitschule, prošli jsme se po slavných ulicích Graben, Kärtenstrasse a dalších. U impozantního domu Svatého Štěpána byl rozchod a děti měli mimo jiné možnost ochutnat vynikající zmrzlinu nebo Mozartkugeln.
Nejvíc se všichni těšili do zábavního parku Prater, kam jsme se přes Schwedenplatz a přes Donaukanal přemístili pěšky. Čekalo tu na nás spoustu neobvyklých atrakcí, spoustu zábavy. Bohužel se zrovna spustil déšť, ale i tak někteří zvládli i ty opravdu adrenalinové atrakce – vodní skluzavku, horskou dráhu nebo kolosální vyhlídkové obří kolo Riesenrad.
V tento den jsme nejen nahlédli do pulzující metropole s patrným vlivem habsburské monarchie, ale zároveň jsme měli možnost vyzkoušet si, co jsme se v hodinách němčiny naučili.

Mgr. Martina Běhulová, Mgr. Jitka Kořístková

You may also like...