Fotokalendáře 9C

Nástěnné kalendáře 2023 žánr Sport…., nástěnné kalendáře se sportovní tématikou (fotbal, hokej, tenis, golf, atletika, plavání atd.) …..nástěnné kalendáře pro sportovní nadšence …. Tak nějak bychom pojmenovali náš pokus o tvorbu našeho fotokalendáře. Má formát ročního kalendáře, který obsahuje naše 2 oblíbené fotografie, tradičně začíná Novým rokem a končí Silvestrem. Tyto kalendáře jsou vytvořeny našimi vybranými fotografiemi výtvarnou technikou roláže. Ta patří k základním technikám koláže. Spočívá v rozřezání jednoho nebo více obrázků na proužky a nalepení v novém prostorovém uspořádání. Na čtvrtku nalepíme proužky svisle nebo vertikálně č. 1 z první i druhé pohlednice. Následovaly proužky 2 – 33, 34 …. podle velikosti fotografie se sportovní tematikou. Protože jsme pohlednice rozstříhali na svislé proužky, výsledný obrázek se nám protáhne do šířky. Vznikly tak velmi zajímavé pohledy. Efekt naší práce závěrem podtrhla novoroční aplikace – teď jen dát vše dohromady a kalendář vytisknout😊.

žáci 9.C

You may also like...