Přednáška o výživě mladých sportovců pod vedením Petra Vabrouška

V pondělí 22.5. proběhla v prostorách naší školy odborná přednáška o výživě mladých sportovců pro naše žáky i jejich rodiče ve spolupráci s předním světovým triatlonistou Petrem Vabrouškem.

Petr Vabroušek – triatlonista, který během své sportovní kariéry absolvovat 180 dlouhých ironmanů, stovky půlmaratonů a dalších závodů, jako třeba maraton na obou poléch – v obou případech zvítězil! Stal se také vítězem stokilometrového běhu na severním pólu. Jeho úspěchy mu vysloužily přízvisko „moravský terminátor“.

Přednáška byla zaměřena na problematiku stravování, na jednotlivé složky výživy a vysvětlení jejich důležitosti ve vztahu k danému věku dětí. Velkou diskuzi přinesla část, kdy jsme se dostali ke stravovaní ve fast foodech. Vysvětlili jsme si, jak je důležité mít dostatečný příjem živin během dne při zvýšené fyzické aktivitě a připomněli si, jak je důležité dodržovat pitný režim. Dále jsme rozebrali pravidla stravování, z jakých potravin získává tělo energii na celodenní režim.

Petr Vabroušek se s námi podělil o své bohaté zkušenosti. Poradil nám, jak naplánovat stravu, co by v ní nemělo chybět a na co si naopak dát pozor. Upozornil na nejčastější stravovací chyby a varoval nás před výživovými mýty. Na konci přednášky (i během ní) byl prostor na otázky a diskuzi.

Dnes jsme si společně připomněli, jak je důležitá pravidelná a zdravá strava. I to, jak správná strava může ovlivnit sportovní výkon. Pevně věřím, že se naši žáci spolu s rodiči budou snažit svůj jídelníček upravit podle doporučení a zlepšit tak nejen své zdraví, ale také zvýšit svůj sportovní výkon.

Všem přítomným děkuji za super diskuzi a těším se na další podobnou akci.

zapsala: Zvonková Markéta

You may also like...