Výlet 1.A a 2.A

Ve čtvrtek 25.5.2023 jsme se vydali se žáky 1.A a 2.A na společný výlet na zámek Milotice.

Měli jsme objednanou kostýmovou prohlídku. Po příjezdu do zámku žáci posvačili, zakoupili si drobné upomínkové předměty a v zámecké zahradě jsme se díky kolemjdoucím společně vyfotografovali.

Poté jsme se odebrali do kostymérny, kde na nás čekaly paní kostymérky. Oblékly nás do krásných dobových kostýmů z 18. století. Děvčata vypadala jako princezny a chlapci jako mladí šlechticové. I paní učitelky obdržely nádherné kostýmy. Po převléknutí byly děti upozorněny, jak se mají chovat a jak se mají pohybovat v těchto dobových kostýmech. Následovala prohlídka zámku, kde nás zámecká paní provedla zámeckými interiéry a děti učila zámecké etiketě. Během prohlídky nikdo ani nedutal. Prohlídka zámku byla zakončena v hudebním salonu tanečkem, který si děvčata zatancovala za doprovodu živé hudby na klavír. Chlapci si vyzkoušeli šermířský souboj. Po ukončení prohlídky následovalo profesionální focení dětí v nádherných dobových kostýmech.

Na závěr jsme si ještě prohlédli krásnou zámeckou zahradu, která obklopuje milotický zámek. Zahlédli jsme krásné pávy a slyšeli jejich paví zpěv.

Děti budou mít na svůj školní výlet nádherné vzpomínky, ale i krásnou památku v podobě fotografií.

Mgr. Ivana Antonová a Mgr. Marie Lipenská

              

 

              

 

You may also like...