Žijeme festivalem – animace, „příběh klapky“ 8 A,B

V rámci workshopu klasické animace na dětském filmovém festivalu Zlín Film Fest se žáci seznámili s procesem, jak animovaný film vzniká. Seznámili jsme se s technikou loutkové animace a poloploškové animace, kterou ve své práci využíval i Břetislav Pojar, ten by oslavil 100 let od svého narození. Ve skupinách pracovali na animovaných filmech na zadané téma, které si na začátku vylosovali. Poté vytvořili krátký příběh a případně připravili postavy a další rekvizity a následně se vrhli na animaci. Snímek po snímku po malých pohybech jednotlivé postavy oživili. Lektorský program zajistili lektoři brněnského Studia Scala a pražské Aeroškoly. Výstupem bylo šest krátkých animovaných filmů, které jsme si na závěr workshopu odpromítali a zaslali paní učitelce na email. Ve škole si získané poznatky ještě zopakujeme. Líbilo se!!     Žáci 8A, 8B nám svůj „příběh filmové klapky“ prozrazovat rozhodně nebudou:-).

                                                                                                                                                                                         

 

You may also like...