Kouzlo animace 6B

Naši malí výtvarníci se zúčastnili animačného programu, kde nám představili princip pohyblivého obrazu a promítli filmy Hermíny Týrlové. Vyzkoušeli jsme si 12okénkovou animaci s tematikou dinosaurů, inspirovanou Cestou do pravěku od Karla Zemana. Zaujalo nás, jak animovaný film vzniká. Zkusili jsme techniku poloploškové animace, kdy jsme postupně měnili polohu končetin, trupu a hlavy. Následně tyto nepatrné změny okénko po okénku snímali kamerou, která byla jako u hraného filmu umístěna na stativu. Napoprvé se nám s pomocí lektorky Adélky Šímové nedařilo podle představ, ale za tu krásnou zkušenost to rozhodně stálo! Pracovali jsme na 4 krátkých animovaných příbězích a pečlivě si dinosaury a další rekvizity vystřihli a potom snímek po snímku po malých pohybech jednotlivě oživili. Lektorský program zajistilo muzeum – dílna klasické animace. Výstupem byly čtyři krátké animované filmy, které jsme si závěrem vyhodnotili, odpromítali a zaslali paní učitelce na email. / viz ukázky /. Ve škole si získané poznatky ještě zopakujeme a navážeme na ně v hodinách „výtvarky“ ilustrací Jurského parku. Líbilo se!!

 

You may also like...