Finanční gramotnost – 8. ročníky

Hledáme v hodinách DAF inspiraci, jak se připravit na zvídavé otázky o penězích. Toužíme se více zapojit do hledání odpovědí a řešení v příkladech dobré praxe a formou hry. Bez dobré znalosti životních nákladů se neobejdeme. Kolik že co stojí? Opravdu se vyznáte v příjmech domácnosti? Za kolik peněz se dá důstojně žít? Jak na boj s inflací? Odpovědi jsme našli v prezentaci a přednášce ing. Milana Gurského, zaměstnance České spořitelny. Umožnil nám si i hrát / pracovní listy /, hrou se vzdělávat a pochopit různá názvosloví i principy fungování cenotvorby, platební karty, co jsou to valuty a devize aj. Poznatky byly nejen přínosné, ale i aktuální.                                                                      Mgr. Monika Vybíralová

You may also like...