Pravidla chování na netu 5C

https://www.youtube.com/watch?v=qqCOYYFmbAY

Spoléhat se, že se všechno důležité o práci na PC děti naučí ve škole, je riskantní. Ony se to naučí, ale od spolužáků, a to asi úplně nechceme. Na chvíli jsme převzali kontrolu nad tím, co malé děti vědí od vrstevníků, dospělých, rodičů a učitelů. Vyměnili jsme si na chvíli role, a „nechali se poučit“. Při tvorbě vlastní animované postavičky děti ukázaly nové zajímavé aplikace, hry a trendy. My získali přehled o novinkách a děti byly nadšené, co všechno nám mohou ukázat. Krátký program všem připomněl, že cizí člověk na internetu je ještě nebezpečnější než cizí člověk na ulici. V reálném světě se těžko prošedivělý padesátník může vydávat např. za spolužačku vaší dcery. Ve virtuálním světě mu k tomu stačí falešný účet na sociální síti a informace, které na ní o sobě dítko prozradilo. Jedna z nejdůležitějších zásad pro bezpečný pohyb na internetu pro děti je jasná: na internetu a sociálních sítích se s cizími lidmi nebavíme. O nebezpečích je totiž vždycky lepší vědět dřív, než na ně narazíme. Nemluvení o nehezkých věcech nedělá svět bezpečnější. Bylo to moc fajn.  

Mgr. Monika Vybíralová

 

 

You may also like...