Čítanka ilustrace 9D

Velké poděkování patří třídě 9D za výtvarný doprovod čítanky pro malé děti podle knihy Daisy Mrázkové “Slon a mravenec”. Pomocí obrázků jsme snadněji určovali postavy a prostředí příběhu. Příběh kladl důraz na vzájemnou komunikaci živých bytostí, lidí a zvířat. Vypráví o tom, jak veverka, slon a mravenec žili společně v jeskyni a měli se i přes svou odlišnost rádi. Konzumní společnost nás vychovává zahodit to, co je rozbité a projevuje se to ve vztazích. Trojice veverky, slona a mravence ukazuje, že i zcela nesourodé spolu může koexistovat. Ilustrace tohoto zajímavého alegorického příběhu oživují fyzickou sílu a přátelské pouto. Krásný příběh s hlubokým filosofickým podtextem a také o tom, jak je důležité MÍT PŘÁTELE! A je jedno, jestli jsou velcí nebo malí a jestli vám náhodou občas nelezou na nervy. Zkrátka je super, že je máte. Slavnostní předání knihy proběhlo v alternativní Waldorfské škole Zlín v neděli 22.1.2024.
Mgr. Monika Vybíralová

 

 

 

 

 

 

You may also like...