Sopka les prales 5C, 5A

Interaktivní výstava celosvětově uznávané české animátorky a ilustrátorky Elišky Podzimkové nás překvapila svými digitálním zpracováním. Aby obrázky mluvily a hýbaly se, museli jsme použít aplikaci Artivive. V sálech zlínského zámku tak ožila tajuplná filipínská džungle a my všichni jsme prožívali obrázky z nového vydání Malého prince autora Antoina de Saint-Exupéryho, kterého autorka připravovala na Islandu. Pomocí mobilního telefonu nebo tabletu se jednoduše rozpohybovaly její grafiky inspirované filipínskými rostlinami a živočichy u ostrova Negros. Tento originální projekt byl v této podobě první, který se nám v rámci hodin výtvarné výchovy podařilo navštívit. Doprovodný program nám nabídl film Modrý tygr a povídání o vesmíru s Ivanem Havlíčkem z Hvězdárny Zlín. Moc se líbilo:-)

Výroční zpráva 2022/23

You may also like...